Pse Dua Lipa dhe të famshëm të tjerë munguan në Met Gala 2022?

Met Gala 2022 nuk ishte në agjendën e të gjithëve.

Disa yje munguan dukshëm në natën më të madhe të modës më 2 maj, duke përfshirë Zendaya, e cila më parë mbylli Met Gala 2019 kur erdhi e veshur si Hirushja.

Ylli i Euphoria kishte një arsye të mirë për të humbur Met Gala, pasi ajo aktualisht është në Boston për të filmuar dramën sportive Challengers së bashku me Mike Faist dhe Josh O’Connor. Muajin e kaluar, ajo i tha Extra se nuk do të merrte pjesë në ballo këtë vit, por “do të kthehet përfundimisht”.

Rihanna – e cila aktualisht është në pritje të fëmijës së saj të parë me A$AP Rocky – kuptohet që këtë vit nuk punoi dhe nuk u përpoq në tapetin e Met Gala, por prania e saj ndihej ende: Vogue nderoi nënën e ardhshme duke zbuluar statujën e saj në Muzeun Metropolitan të Artit.

Mungoi edhe Dua Lipa në festime: Kjo për shkak se ajo është aktualisht në rrugë për turneun e saj Future Nostalgia, i cili pati një shfaqje në Londër më 2 maj.

Justin Bieber nuk mori pjesë në Met Gala 2022, por gruaja e tij, Hailey Bieber, mori pjesë. Megjithëse nuk dihet pse këngëtarja e “Peaches” e anashkaloi ngjarjen, krijuesi i Rhode Beauty tha për E!News në tapetin e kuq se ajo po kalonte një natë vajzash. /Prive.al