“Pse nuk po luan Asllani? Nuk iku te ndonjë ekip i Shqipërisë, po luan për Interin”

Ish-trajneri i Kristjan Asllanit te Empoli, Aurelio Andreazoli, ka komentuar situatën e mesfushorit shqiptar te Interi.

Aktualisht ky futbollist po vuan për minuta dhe ndodhet në stol, teksa shpeshherë trajneri ka zgjedhur edhe Gagliardinin para tij. Por si e mendon Andreazoli këtë çështje? Në këndvështrimin e tij, është më shumë sesa normale.

“Shikoni kur Asllani nisi te luante te Empoli vitin e kaluar, jo te Interi. Në fillim kishte 10 minuta, pastaj stol, pastaj 15 minuta, pastaj stol sërish.

Ndërkohë po rritej në stërvitje dhe futej kur kishim ne nevojë, që kishim hapësirë. Dhe në këtë pikë kështu ishte rruga e Asllanit. Kjo ndodhi te Empoli, lërë më te Interi. Asllani duhet të vazhdoj me rrugën e tij të rritjes.

Është transferuar te Interi apo jo? Nuk shkoi te luante me ndonjë ekip të Shqipërisë. Marcelo Brozovic përballë Asllanitt.

Them Brozovic dhe nuk kam nevojë që të shpjegoj se për cilin lojtar jam duke folur. Është shumë normale”, tha Andreazoli.