Robert Berisha i dedikon këngë personit më të shtrenjtë që nuk jeton më!

Jemi mësuar ta shohim me këngë rítmíke dashurie dhe të buzëqeshur e shumë argëtues por Robert Berisha në projektin e ri do të vijë komplet ndryshe nga që jemi mësuar ta shohim.

Këngëtari i njohur ka realízuar një dedíkim për nënën e tij të ndjérë, e cila ndërroi jetë në janarin e vitit 2021.

Artisti e hùmbi të ëmën pas një sëmùndje të rëndë të cilës nuk mùndi ti përbàllonte.

Ka qenë Roberti që përmes rrjeteve sociale ka zbùluar se kënga e tij e re i dedíkohet nënës dhe mban titullin ‘’Nanë’’.

Kënga do të vijë e realizuar edhe me videoklip dhe pritet të publikohet me datë 30 prill.

Ndryshe Roberti krahas aktiviteteve muzikore po vazhdon suksesshëm edhe në fushën e moderimit me emisionin e tij të përjavshëm ‘’Robi plaket kur don vet’’.