Rusia zbulon zonën ku sulmet po përqendrohen më së shumti

Të shtunën, ministria ruse e mbrojtjes tha se raketat e saj me precizion të lartë kishin shkatërruar aeroplanët ukrainas në fushat ajrore në Artsyz, Odesa dhe Voznesensky.

Ministria e mbrojtjes raportoi se raketat e saj Iskander goditën pajisjet amerikane dhe evropiane pranë Kharkiv.

Nuk ka asnjë konfirmim nga zyrtarë ukrainas apo perëndimorë.

Gjatë gjithë ditës, ka pasur disa sulme me raketa në të gjithë Ukrainën.

Sulmet varionin nga Kharkiv dhe Sumy në veri-lindje deri në Odesa në jug-perëndim. Por fokusi kryesor i sulmit rus mbetet Donbasi.