Spalletti paralajmëron Milanin para supersfidës! Raspadori: “Duhet guxim si ndaj Rangers”

“E di që të dielën është Milani, i cili është një ekip i mrekullueshëm. Tani do të mendojmë për rikuperimin e energjive dhe më pas për të luajtur lojën sepse tani kemi marrë rrugën tonë të qartë dhe duhet të ndjekim këto rezultate”.

Spalletti duket se është shumë i sigurt për skuadrën e tij dhe mbi të gjitha e lartësoi punën e bërë vitin e kaluar e cila në njëfarë kuptimi po vazhdon edhe tani. Suksesi i dyte ne Champions pas fitores ndaj Liverpool dhe Rangers, sjell entuziazem dhe te dielen do te jete supersfida ne San Siro.

“Ne patëm një kampionat të mrekullueshëm dhe këto mbrëmje janë pasojë e vitit të kaluar – tha per Mediaset duke mbrojtur punën e sezonit të kaluar, pavarësisht dështimit për të fituar Scudetton në vrapimin e fundit – “pse nuk e fituan kampionatin dy vjet më parë me Ancelottin dhe me të njëjtin ekip…?”.

Pas Spallettit, foli edhe Giacomo Raspadori pas fitores ndaj Rangers, ku ai shenoi edhe nje gol pas atij ndaj Spezia-s ne kampionat. “Më i rëndësishëm goli kundër Rangers apo ai ne “Maradona Stadium”? Ishin dy gola të rëndësishëm. Ishte një lojë e vështirë pas disa episodeve që arritëm ta kthenim ndeshjen në dorë.

Mundohem t’i vë cilësitë e mia në shërbim të Skuadra: Jam altruist dhe bujar, mundohem gjithmonë të luaj sipas skuadrës. Balotazhi me Simeone në funksion të Milanit? Trajneri do të bëjë zgjedhjet e tij dhe siç duhet. Do të jetë një ndeshje e vështirë, do duhet i njëjti guxim si ndaj Rangers ne Skoci. Duhet të vazhdojmë të punojmë me entuziazëm për të provuar gjithmonë të arrijmë rezultate të mëdha”.