Tan Brama rrëfen “sekretet” jashtë shtëpisë së Big Brother Vip!

Tan Brama ishte një ndër banorët jo pak të komentuar të “Big Brother VIP”. Ai është një koreograf i njohur, që ka pasur shumë bashkëpunime në videoklipet e këngëtarëve me famë botërore.

Brama u bë një personazh akoma dhe më i dashur për publikun, që pas pjesëmarrjes së tij në Big Brother. Tani së fundmi, ai dëshiron të implikohet edhe në muzikë.

 I ftuar në emisionin “Jeto me orën”, Tan Brama rrëfeu më shumë rreth karrierës së tij ndër vite si dhe për planet e së ardhmes.

Ai rrëfeu se dëshiron të njihet, jo vetëm si “Tani kërcimtari”, por edhe si Tani që kërcen dhe këndon njëkohësisht.

Në vitin 2004, Tani ka publikuar këngën e tij të parë me titull “Bulevard me shoqërinë”, një këngë që ka patur edhe një impakt shumë të mirë në publik, ndërsa karrierën drejt kërcimit e ka nisur në vitin 1993, duke kërcyer në diskotekë, madje ky ka qenë dhe vizioni i tij.

Së fundmi, Tanin e kemi parë në shumë ekrane televizive dhe këtë gjë ai e përshkruan si diçka pozitive, si diçka të cilën e ka shijuar pa fund. 

Edhe pjesëmarrja në Big Brother ka qenë një tjetër sukses për të, madje shprehet se e ka parë Big Brother nga jashtë, por nuk e ka menduar kurrë që mund të ishte pjesë e atij reality dhe tregon se kur i kanë bërë ftesën e ka pranuar direkt, pa u menduar dy herë.

Ndërsa kujton momentet e kaluara brenda shtëpisë,  Brama shprehet se ruan marrëdhënie me disa prej banorëve si Monika, Arjola, Beniada, Einxhel, etj, pasi të tjerët kanë treguar një anë ndryshe nga ajo që treguan brenda në shtëpi.

“Nëse do ta riktheja dhe një herë kohën pas dhe të kthehesha sërish në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, do isha po i njëjti Tan që kam qenë edhe aty”, shprehet Brama.

Aktualisht, Tani merret me kurse kërcimi për fëmijë, si dhe do publikojë dhe një këngë të re. Kënga i dedikohet vajzës që do jetë edhe pjesë e videoklipit.

Edhe videoklipet me këngëtarë të famshëm shqiptarë nuk kanë munguar. Madje Tani tregoi se ka edhe këngëtarë që dinë të kërcejnë si balerinë profesionistë si: Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Stine, Kida etj.

Gjithashtu, Brama na njofton se ka marrë dhe një ofertë për të qenë pjesë e një filmi me kërcim, që do zhvillohet në Amerikë.