Tirana fiton derbin përballë Partizanit dhe shpallet kampione për herë të 26 në Shqipëri

Mbas fitores 2-1 në derbin ndaj Partizanit, skuadra e Tiranës e trajnerit Orges Shehi është shpallur kampione e Shqipërisë për herë të 26.

Në këtë ndeshje golat u shënuan nga Skuka 20’ / Seferi 27’, Totre 47’.