Tomori dhe Kalulu të përgëzuar nga më i madhi: fjalët e kapitenit Baresi

Ditën e sotme Franco Baresi ishte protagonist i një eventi interesant në Milano. Kapiteni historik i kuqezinjve mori pjesë në çmimin GLGS-Ussi.

Baresi ka shfrytëzuar rastin të flasë për Milanin e sotëm, që është kampioni në fuqi i Italisë dhe që synon të fitojë sërish, në Itali dhe në Europë.

Duke përfaqësuar skuadrën kuqezi, Baresi pranoi çmimin dhe deklaroi: “Milani ka pasur rritje të pabesueshme në 2 vitet e fundit, rezultat i një projekti fitues.

Ai e kapërceu konkurrencën nga ekipet që dukeshin më të vështira dhe të përgatitura. Besoj se skuadra e Piolit mund të hapë një cikël dhe të fitojë sërish në Europë”.

I pyetur për trashëgimtarin e tij natyror në mbrojtje, numri legjendar 6 shpjegoi: “Një Baresi i ri? E shoh të vështirë (qesh). Por një gjë është e sigurt: titujt e ligës fitohen me mbrojtje, viti i kaluar në fakt ishte një nga sekretet për fitoren përfundimtare”.

Një lavdërim i vërtetë për Tomori dhe Kalulu, dy termocentralet vendimtare në suksesin final të sezonit 2021-2022.