“U mundova aty, por Leao është më i forti i Serie A. Urime Napolit, ekip i madh dhe futboll i bukur”

Mesfushori Rade Krunic beson se Milani nuk e meritonte të humbiste kundër Napolit në San Siro sonte, pasi në fund ishte ‘i pafat’. Të tre golat erdhën në pjesën e dytë, pasi Napoli mori avantazhin me një penallte që u dha pas një rishikimi të VAR, me Matteo Politano që shënoi, më pas Olivier Giroud barazoi për Milanin përpara se Giovanni Simeone të shënonte një goditje me kokë pasi u fut nga pankina.

Krunic foli për Sky Italia pas ndeshjes për të ndarë performancën nga kuqezinjtë dhe rezultatin në përgjithësi. “Është gjithcka e tretshme, por pikët vlenin shumë. Kundër një kundërshtari të tillë nuk ishte e lehtë, por nuk mund të jemi të lumtur vetëm për paraqitjen.

Ne ishim të mirë në menaxhimin e lojës, por nuk shkoi mirë te zona e golit, ishim të pafat. Mund të kishim bërë më shumë në pjesën e parë, një gol do të na kishte ndihmuar”, tha ai.

“Jemi të vetëdijshëm për forcën e grupit, nuk është e lehtë të luash pa Leaon që ndihmon shumë, jemi mësuar të luajmë me të. Për mua ai është lojtari më i fortë në Serie A, por sot kemi treguar se kur jemi të bashkuar mund të luajmë kundër të gjithëve”, tha Krunic.

Rezultati do të thotë që djemtë e Luciano Spalletti-t i kanë shkaktuar një tjetër humbje me një gol Milanit në San Siro dhe ata lëvizin tre pikë përpara në krye së bashku me Atalantën, por është ende herët sipas Krunic. “Ka shumë skuadra që do të luftojnë për Scudetton dhe janë forcuar. Ne jemi gjithmonë aty dhe do të përpiqemi të fitojmë këtë vit”.

“Napoli nuk pati shanse të mëdha, por fitoi. Ne duhet t’i përgëzojmë, ata janë një ekip i madh, dinë të luajnë futboll. Tani me pushimin, kjo disfatë na djeg shumë. Ne duhet të mendojmë gjithmonë për fitoren. Roli im? Varet edhe nga kundërshtari me të cilin gjendemi përballë. Nëse eshte Leao unë luaj në një mënyrë tjetër, duke u përpjekur të përshtatem me çdo rol që më kërkon trajneri”.