Tifozët e Partizanit hedhin stola dhe sende drejtë policisë, përdoret edhe gazi lotsjellës

Duket se tifozët e Partizanit duket se nuk e kanë pranuar dot humbjen në derbi përballë Tiranës, gjë që shpalli matematikisht kampion ekipin bardheblu.

Pas sfidës, tifozeria e kuqe duket se ka sulmuar policinë me stolat e stadium it dhe me sende të tjera.

Për të qetësuar gjendjen, policia ka përdorur gazin lotsjellës, për të mos nxehur më shumë gjakrat mes dy tifozerive